نظر کارشناسان در مورد آینده بیت کوین

نظر کارشناسان در مورد آینده بیت کوین متفاوت است و پیش‌بینی‌ آنها درباره قیمت‌های آتی این رمزارز، از 60 هزار تا 500 هزار دلار متغیر است. به طور کلی BTC در سال 2023 رشد قابل توجهی معادل 152 درصد در طی یک سال داشته است. مدیران بازار ارزهای دیجیتال، روند صعودی جدیدی را برای این صنعت پیش‌بینی می‌کنند. این مدیران رشد آتی BTC را مدیون نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین (هاوینگ) و تایید احتمالی صندوق قابل معامله بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده می‌دانند. در این مقاله به بیان برخی از پیش‌بینی‌های جسورانه مفسران صنعت ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

آینده بیت کوین BTC چگونه خواهد بود؟

در این بخش نظرات برخی از کارشناسان را درباره روند قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده ارائه کرده‌ایم. دقت  داشته باشید که این پیش‌بینی‌ها را نباید توصیه سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

مارک موبیوس

مارک موبیوس یکی از سرمایه‌گذاران مشهور در بازارهای نوظهور است. او زمانی که BTC به قیمت بالاتر از 28 هزار دلار ( سال 2022) معامله می‌شد، به درستی کاهش ارزش آن را به 20 هزار دلار پیش‌بینی کرد. البته رسیدن قیمت BTC به 10 هزار دلار نیز از دیگر برآوردهای او بود که محقق نشد.

موبیوس پیش‌بینی کرده است که بیت‌کوین تا پایان سال 2024 به 60 هزار دلار خواهد رسید. او برای این حرف خود هیچ دلیل منطقی ندارد، به جز اینکه تایید ETF بیت کوین محتمل به نظر می‌رسد.

بیت ماینینگ

یووی یانگ یکی از اقتصاددان‌های ارشد شرکت استخراج ارز دیجیتال بیت ماینینگ (Bit Mining) است که رسیدن قیمت بیت کوین به 75 هزار دلار در سال 2024 را پیش‌بینی کرده است. او این افزایش قیمت را به تایید ETF بیت کوین نسبت داده که باعث سرمایه‌گذاری سازمانی بیشتر می‌شود. همچنین یووی یانگ نصف شدن پاداش استخراج BTC را نیز بر افزایش قیمت این رمزارز موثر می‌داند. او عقیده دارد که بیت‌کوین در سال 2024 بین 25 الی 75 هزار دلار و در سال 2025 بین 45 تا 130 هزار دلار معامله خواهد شد.

کوین شِیزر

یکی از مدیران تحقیقات کوین شیزر (CoinShares) به نام جیمز باترفیل بیان کرده است که چشم‌انداز  تغییرات قابل توجه برای دارایی‌های دیجیتال در سال 2024 تنظیم شده است. این تغییرات ناشی از تایید احتمالی ETF‌های بیت کوین در ایالات متحده است.

به عقیده این کارشناس، برآوردها نشان می‌دهد که افزایش 20 درصدی سرمایه‌گذاری از دارایی‌های جاری تحت مدیریت (تقریبا 3 میلیارد دلار) باعث افزایش قیمت BTC تا 80 هزار دلار خواهد شد. البته سناریوی کاهش نرخ بهره بانک‌های مرکزی نیز می‌تواند در افزایش قیمت این رمزارز موثر باشد.

آینده بیت کوین BTC چگونه خواهد بود؟

نکسو  

آنتونی ترنچف یکی از شناخته شده‌ترین افراد فعال در بازار بیت‌کوین و بنیان‌گذار صرافی ارزهای دیجیتال نکسو (Nexo) است. او معتقد است که بیت کوین در سال 2024 به 100 هزار دلار خواهد رسید.

پیش‌بینی‌های ترنچف در سال 2022 مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار درست نبود. اما او دوباره برآورد خود برای رسیدن قیمت BTC به 100 هزار دلار در سال 2024 را با اشاره به نصف شدن هاوینگ بیت‌کوین و تایید احتمالی چندین ETF بیت‌کوین، اعلام کرده است.

استاندارد چارترد

استاندارد چارترد (Standard Chartered) در ماه نوامبر بر پیش‌بینی ماه آوریل خود مبنی بر 100 هزار دلاری شدن بیت کوین تاکید کرد. این بانک رقم اعلام شده را ناشی از تایید ETF‌های متعدد و همچنین هاوینگ دانست.

کارول الکساندر

کارول الکساندر، استاد امور مالی دانشگاه ساسکس در سال 2022  پیش‌بینی‌های نسبتا موفقی درباره قیمت بیت کوین در آینده داشت. او معتقد بود که این رمزارز به 10 هزار دلار کاهش خواهد یافت که طبق داده‌های موجود، بیت‌کوین تا حدود 15480 دلار کاهش پیدا کرد. این استاد دانشگاه برای سال 2023 نیز پیش‌بینی کرد که قیمت BTC تا 50 هزار دلار افزایش می‌یابد.

الکساندر برای سال 2024 نیز پیش‌بینی کرده است که در طول سه ماهه اول، BTC در محدوده 40 تا 55 هزار دلار معامله خواهد شد. او دلیل این ادعا را ایجاد نوسان توسط تریدرهای حرفه‌ای می‌داند. به گفته او نحوه حرکت BTC در مرحله بعدی، به زمان تسویه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه کوین بِیس و باننس بستگی دارد، زیرا احتمال دارد که قبل از تایید ETF بیت کوین، به این تسویه نیاز باشد.

او عقیده دارد که زمان تسویه این هزینه‌ها احتمالا در سه ماهه دوم یا سوم سال 2024 خواهد بود، پس از آن ETF‌ها تایید شده و قیمت بیت‌کوین به 70 هزار دلار خواهد رسید. الکساندر می‌گوید که قیمت بیت کوین پیش از پایان سال 2024 از 100 هزار دلار نیز فراتر می‌رود، به شرطی که الگوریتم‌های بازارساز بتوانند نوسانات را کاهش دهند.   

بیت کوین بخریم یا نه؟

بیت کوین بخریم یا نه؟

با اینکه نظر کارشناسان در مورد آینده بیت کوین متفاوت است و هرکدام ارقام مختلفی برای قیمت بیت کوین در سال 2024 ارایه داده‌اند، ولی در مجموع نظر اغلب آنها این است که قیمت این رمز ارز صعودی خواهد بود و به نظر می‌رسد که خرید آن برای سرمایه گذاری، انتخاب مناسبی است. البته بهتر است همیشه قبل از سرمایه گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال مانند بیت کوین، حتما با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

نوشتن دیدگاه