لابیاپلاستی چیست دکتر لیلا مقاره عابد

عمل لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن یکی از عمل های رایج امروزی است که بسیاری از افراد اقدام به آن می کنند و از نتیجه به عمل آمده راضی هستند. این عمل به عنوان عمل سرپایی معرفی می شود و گاهی اوقات بسته به شرایط فرد ممکن است از بیهوشی استفاده شود. اگر نمی دانید عوارض لابیاپلاستی چیست و آیا این عمل عوارضی دارد یا خیر این مطلب را مطالعه کنید. یکی از نکات لازم در راستای تجربه عمل لابیاپلاستی داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و انتخاب دکتر متبحر است. تا تجربه این عمل را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید. عمل لابیاپلاستی در اصفهان باید به طور حتم توسط یک پزشک حرفه ای انجام شود.

لابیاپلاستی به انگلیسی

اگر به دنبال معادل کلمه لابیا پلاستی در زبان انگلیسی هستید، باید به شما بگوییم که این عمل در زبان انگلیسی با عبارت Labiaplasty معرفی می‌ شود. اگر بخواهیم به معنای این عبارت در زبان انگلیسی نیز اشاره ای داشته باشیم، با توجه به دیکشنری yourdictionary عبارت " (surgery) The moulding or shaping of the labia minora and/or labia majora. " به عنوان معنای این عمل در نظر گرفته می‌شود.
این عبارت به شما می‌ گوید که عمل لابیا پلاستی به جراحی گفته می شود که در آن شکل دهی یا حذف برخی قسمت های یک عضو صورت می گیرد. حال که با معادل این عمل و توضیحات آن در زبان انگلیسی آشنا شدید، به سراغ توضیحات اختصاری آن در عنوان های بعدی می رویم.

لابیاپلاستی به انگلیسی

لابیاپلاستی چیست؟

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، لابیاپلاستی به روشی اطلاق می شود که طول لابیا مینور را کاهش می دهد. واژن دارای دو لبه است که به ترتیب لبه های داخلی و خارجی یا بزرگ و کوچک معرفی می شوند. لبه های بزرگ در واقع لبه ‌های بیرونی هستند که به راحتی مشاهده خواهند شد و لبه ‌های کوچک درون آن‌ ها جمع می ‌شوند و آن ها را به کلیتوریس، مجرای ادرار و دهانه واژن نزدیک ‌تر می‌ کنند. این عمل به طور معمول روی لابیا مینور انجام می شود. لابیاپلاستی عمل سرپایی در نظر گرفته می شود (به این معنی که پس از انجام آن یک شب در بیمارستان نمی مانید) و می توان آن را تحت بیهوشی عمومی یا ترکیبی از بی حسی موضعی و آرام بخش انجام داد.
در طول این عمل پزشک معمولا لابیاها را کوتاه می ‌کند و از بخیه ‌های قابل جذب برای بستن لبه ‌های کوتاه شده استفاده خواهد کرد. ریکاوری بعد عمل ممکن است کمی دردناک باشد. در طول ریکاوری واژن کمی متورم شده و درد در این ناحیه احساس می‌ شود. در طول ریکاوری حتما از لباس های گشاد استفاده کنید و در صورت امکان از استفاده از لباس زیر بپرهیزید. برای تسکین درد می توانید از دوش آب گرم استفاده کنید. نگران بخیه ها نباشید. برخورد بخیه ها به آب مشکلی را برای آن ها بوجود نمی آورد. همچنین می توانید از یخ برای کاهش درد استفاده کنید.
در طول روند جذب بخیه استفاده از نوار بهداشتی ها توصیه نشده و رابطه جنسی نیز می تواند به بخیه ها آسیب برساند. در صورت بروز دوره ماهیانه نیاز است که از تامپون استفاده کنید و از رابطه جنسی نیز به مدت 4 تا 6 هفته اجتناب کنید.

دلایل عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی که به عنوان جراحی کاهش لابیا نیز شناخته می شود، به دلایل مختلفی انجام خواهد شد که در این قسمت به معرفی دلایل آن می پردازیم.
کاهش درد و تحریک
با بزرگ شدن و بیرون زدگی لب های واژن، به دلیل مالش پوست به یکدیگر پوست تحریک شده و به دنبال آن دردناک خواهد شد. علاوه بر ناراحتی تحریک مزمن منجر به عفونت در این ناحیه می شود. این موضوع می تواند مشکلات بهداشتی ایجاد کند. این عمل به از بین بردن این موارد می پردازد.
پوشش راحت تر
لابیای بیرون زده ممکن است بیش از حد ناراحت کننده باشد. آنها همچنین می توانند برآمدگی قابل مشاهده در انواع خاصی از لباس ها ایجاد کنند. ممکن است متوجه شوید که تغییرات ناحیه تناسلی شما را از پوشیدن لباس‌ های شنا، لباس ‌های ورزشی و حتی شلوار جین تنگ باز می ‌دارد. لابیا پلاستی این نگرانی ها را از بین می برد و به شما این امکان را می دهد که تمام لباس های خود را راحت و با اطمینان بپوشید.

توانایی شرکت در فعالیت ها

لابیای بزرگ و حساس نیز بر توانایی شما برای شرکت در برخی فعالیت ها تاثیر می گذارد. دوچرخه سواری و سایر انواع ورزش با این وضعیت دردناک خواهند بود. همچنین ممکن است متوجه شوید که دیگر نمی توانید در برخی از ورزش هایی که زمانی از آن لذت می بردید شرکت کنید. علاوه بر درد فیزیکی پوشیدن لباس برای فعالیت، مانند لباس شنا، ممکن است بیش از حد ناراحت کننده باشد. با این عمل زیبایی توانایی شما برای لذت بردن از این فعالیت ها بار دیگر افزایش می یابد.

دلایل عمل لابیاپلاستی

کلام آخر
در این مطلب به تمامی اطلاعات در رابطه با عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی پرداختیم. با توجه به این موارد می توانید انتخاب کنید که آیا احتیاج به انجام این عمل دارید یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال، دکتر لیلا مقاره عابد می تواند بهترین انتخاب برای انجام شما باشد. دکتر لیلا مقاره عابد متخصص زنان عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره را نیز انجام می دهد. اگر قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارید، به دکتر لیلا مقاره عابد اعتماد کنید.

نوشتن دیدگاه