ارز دیجیتال فایل کوین چیست | علت ریزش و آینده آن

یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی که می‌توانید برای سرمایه گذاری تهیه کنید، ارز دیجیتال فایل کوین است. این ارز دیجیتال، یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار ایران است که توانسته نقش خوبی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد ایرانیان ایفا کند. در ادامه این مقاله، قصد داریم بیشتر در مورد ارز دیجیتال و همچنین کاربردهای آن صحبت کنیم. بنابراین، اگر می‌خواهید بیشتر با علت ریزش و آینده این رمز ارز آشنا شوید، با ما همراه باشید.

رمز ارز فایل کوین (FIL) چیست و چه کارایی هایی دارد؟

فایل کوین یک شبکه برای ذخیره سازی اوپن سورس، غیر متمرکز و مبتنی بر فضای ابری است. روش ذخیره سازی بر اساس فضای ابری، می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد که بدون نیاز به سخت افزار و همچنین حافظه‌های فیزیکی، هر داده‌ای را با کمک اینترنت، ذخیره و پردازش کنند. رمز ارز فایل کوین از فناوری بلاکچین، پشتیبانی کرده و اجازه می‌دهد که کاربران، اطلاعات مهم خودشان را در فضای ابری رمزگذاری شده و به صورت ایمن ذخیره کنند.

پروژه رمز ارز فایل کوین با شرکت‌های مختلفی از جمله آمازون و دراپ باکس، در حال رقابت است. هدف اصلی هر دو این است که مشکلات مربوط به فضای بلاکچین را برای ذخیره سازی داده رفع کنند و بتوانند یک راه حل ایمن، سریع و ارزان برای ذخیره سازی داده‌ها در اینترنت، به وجود بیاورند.

ارز دیجیتال فایل کوین به عنوان یک شبکه، به کاربران خود این امکان را می‌دهد که داده‌های مختلف روی یک شبکه بلاکچین را با پاداش‌های زنجیره‌ای، ذخیره کنند و به اشتراک بگذارند. در این صورت، این اطمینان حاصل می‌شود که داده‌ها دائمی هستند و در یک فضای امن، ذخیره‌سازی شده‌اند. بنابراین شاید بتوانیم «ارز دیجیتال فایل کوین» را کاربردی‌ترین، شجاعانه‌ترین و پیچیده‌ترین بلاک چین در جهان بشناسیم که با هدف‌های بسیار بزرگ، راه‌اندازی شده و می‌تواند انقلاب بزرگی را در حوزه ذخیره سازی داده‌ها به وجود بیاورد.

رمز ارز فایل کوین (FIL) چیست و چه کارایی هایی دارد؟

فایل کوین (FIL) چگونه کار می‌کند؟

فایل کوین، یک شبکه همتا به همتا و غیر متمرکز برای ذخیره‌سازی داده‌های مختلف بوده که مطابق با پروتکل سیستم فایل بین سیاره‌ای راه‌اندازی شده است. در صورتی که کاربر بخواهد ارز دیجیتال فایل کوین را برای ذخیره‌سازی اطلاعات و داده‌های شخصی خود استفاده کند، ماینرهای ذخیره سازی در شبکه‌ها را انتخاب کرده و پرداخت آن‌ها را به شکل FIL، برای میزبانی از فایل‌های خود، پرداخت می‌کند. ماینرها کامپیوترهایی هستند که می‌توانند فایل‌های کاربران را ذخیره سازی کنند و نقش بسیار مهمی هم در امنیت شبکه فایل کوین دارند.

کاربران مختلف می‌توانند از طریق ماینرها، ارز دیجیتال فایل کوین را مطابق با سرعت و هزینه، انتخاب کنند و با برنامه‌های غیرمتمرکز، فایل کوین را یکپارچه کنند. در نهایت، داده‌ها با کمک هر ماینر در شبکه استخراج ارز دیجیتال فایل کوین، ذخیره خواهد شد. ماینرها می‌توانند انواع معاملات را اجرا کنند و برای مشارکت افراد هم، هزینه دریافت خواهند کرد.

نحوه استخراج فایل کوین

یکی از مهم‌ترین مزایای فایل کوین، این است که استخراج بسیار ساده‌ای دارد. طوری که هر فرد با داشتن یک هارد دیسک 1 ترابایت و اینترنت قوی، به خوبی این فایل‌ها را استخراج می‌کند. از این رو اگر فردی هستید که می‌خواهید فایل کوین استخراج کنید و در عین حال قادر به پرداخت هزینه برای خرید دستگاه‌های پیچیده ندارید، می‌توانید با خیالی راحت، فعالیت خودتان را پیش ببرید.

 اجماع اثبات کار (proof of work)، روش استخراج ارز دیجیتال فایل کوین است. برخلاف استخراج بیت کوین، اتریوم و رمز ارزهای دیگر، این روش برای استخراج FIL وجود دارد. طوری که ماینرها برای استخراج این ارز دیجیتال، باید ابتدا نسخه اولیه خود را به عنوان وثیقه در اختیار شبکه قرار بدهند.

بنابراین برای اطمینان از ذخیره سازی درست داده‌های ارسالی توسط کاربر، می‌توان از مدارک موجود در بلاک چین استفاده کرد. FIL کوین از سیستم اجماع اثبات کار استفاده می‌کند و نشان می‌دهد که ماینرها تمامی داده‌ها را دریافت می‌کند و کدگذاری حرفه‌ای انجام می‌دهد. سپس ماینر از Proof of Spacetime (PoSt) کمک می‌گیرد و ذخیره سازی قسمت‌های تصادفی داده‌ها را تأیید می‌کند. در نهایت، این موضوع اثباتی برای این است که داده‌ها به صورت ایمن و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ذخیره شده‌اند. بنابراین برای خارج کردن فایل کوین باید مراحل زیر را انجام داد:

  • ابتدا باید یک کامپیوتر با قدرت پردازش خوب، رم و فضای ذخیره سازی حداقل 1 ترابایت را در نظر بگیرید.
  • بعد یک کیف پول Filecoin را ایجاد کنید.
  • مراحل دانلود و نصب ریگ استخراج شده را روی سیستم مورد نظرتان انجام دهید.
  • نرم افزار خودتان را پیکربندی کرده و کیف پول را هم به حساب ریگ استخراج متصل کنید.
  • برنامه Lotus یک رابط کاربری برای فایل کوین است که باید آن را راه اندازی کنید. این برنامه برای ارتباط با شبکه، آپلود و دانلود داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • پاداش ذخیره سازی و بلوک را باید به صورت توکن FIL دریافت کنید و از استخراج ارز دیجیتال فایل کوین لذت ببرید.
  • فایل کوین (FIL) چگونه کار می‌کند؟

سود استخراج فایل کوین

فاکتورهای بسیار متنوعی وجود دارند که سود استخراج ارز دیجیتال فایل کوین را تعیین می‌کنند. در حال حاضر با توجه به تحلیل‌های انجام شده، مشخص است که سود استخراج فایل کوین، قابل قبول و مناسب است و در آینده هم این سود بالاتر خواهد رفت. البته عواملی مثل ارزش اطلاعات و حجم فضای ذخیره‌سازی شده، می‌توانند روی استخراج فایل کوین‌ها تأثیر بگذارند.

آینده ارز فایل کوین     

آینده این رمز ارز را می‌توان با بررسی و تحلیل قیمت‌های مختلف ارز دیجیتال فایل کوین، بررسی کرد. سی گیت یک دیدگاه کلی برای آینده این رمز ارز دارد و پیش بینی کرده که تا سال 2025، بیش از 175 میلیارد ترابایت داده برای ذخیره سازی وجود داشته باشد و حتی با سرویس‌های ابری موجود در جهان هم نمی‌توان این داده‌ها را ذخیره سازی کرد. از طرفی خود این سرویس‌های ابری به دلیل متمرکز بودن در معرض خطر هک شدن، سانسور و تقلب هستند. به همین دلیل اگر سرمایه گذاری درستی روی فایل کوین انجام شود، می‌توان در آینده‌ای نزدیک، شاهد رشد بیش از حد آن بود. در حال حاضر هر واحد از این رمز ارز، بیشتر از 3 دلار معامله میٰشود.

علت ریزش فایل کوین   

در یک برزورسانی، الگوریتم استخراج فایل کوین، به طور کلی تغییر کرد و در این الگوریتم، مشخص شد که استخراج کنندگان رمز ارزی که فایل‌های بیشتری دارند، می‌توانند درصد پاداش بیشتری هم بگیرند. به همین دلیل ماینرها با یکدیگر رقابت کردند و هزینه‌های کمتری را هم به مشتریان خودشان ارائه دادند تا از رقبا پیشی بگیرند. بعد از انجام این بروزرسانی، مشخص شد که بسیاری از ماینرها به دلیل این‌که فایل کوین را برای ذخیره سازی اولیه نداشتند، دستگاه‌های خود را خاموش کردند و نرخ شبکه و قیمت توکن ریزش پیدا کرد. اعتراضات و وضعیت کشور هم عاملی برای سقوط شدید فایل کوین‌ها بود.

بنیانگذاران فایل کوین Filecoin  

آیا Filecoin و IPFS عملکرد یکسانی دارند؟  

یکی از سوالات رایجی که از سوی افراد فعال در حوزه رمز ارزها پرسیده می‌شود، این است که IPFS چیست و آیا تفاوتی با فایل کوین دارد یا نه؟ هر دوی این ارزهای دیجیتال از یک فضای ابری همتا به همتا استفاده می‌کنند و می‌توانند فایل‌ها، برنامه‌ها و وب سایت را ذخیره سازی کنند.

با این حال این دو پروتکل تقریباً مشابه، از یکدیگر متمایز هستند و با همدیگر تفاوت‌هایی دارند. طوری که فایل کوین مثل یک لایه تشویقی کار می‌کند، اما پروتکل IPFS وظیفه آدرس دهی و انتقال محتوا به صورت غیرمتمرکز در شبکه را دارد. همچنین پروتکل IPFS از سیستم ذخیره سازی نظیر به نظیر پشتیبانی می‌کند، اما فایل کوین، خدمات ذخیره سازی مداوم داده به همراه ایجاد یک سری انگیزه‌ها برای پاداش دادن به افراد است.

بنیانگذاران فایل کوین Filecoin      

جوان بنت (Juan Benet) بنیان‌گذار پلتفرم فایل کوین است. این فرد توانسته سیستم انتقال فایل بین سیاره‌ای یا همان IPFS را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، راه اندازی کند. آقای بنت یک مهندس کامپیوتر آمریکایی است که از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده و در سال 2014، فایل کوین را به عنوان یک شرکت متمرکز بر تحقیق و توسعه راه اندازی کرد. پروتکل انتقال فایل بین سیاره‌ای در سال 2015 هم منتشر شد و در نهایت این شبکه به عنوان یک شبکه همتا به همتا برای اشتراک گذاری فایل‌ها در نظر گرفته شده است.

در نهایت فروش توکن‌های این ارز دیجیتال از سال 2017 آغاز شد و در این زمان، بیش از 205 میلیون دلار از 2100 سرمایه گذار جمع آوری شد. در حال حاضر هم این رمز ارز به یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال با کمترین ریسک شناخته می‌شود. به گفته و عقیده بسیاری از کارشناسان این حوزه، این ارز دیجیتال در آینده، رشد بسیار زیادی خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه