آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

امروزه در دنیای اقتصاد، پدیده جدیدی به نام ارز دیجیتال با سرعت بالا در حال گسترش است و توانسته به موضوع مهمی در دنیای مالی تبدیل شود. در واقع بازار کریپتو در سراسر جهان طرفدار دارد و یکی از بازارهای سرمایه گذاری هیجان انگیز است که میلیون‌ها نفر در آن، انواع معامله را انجام می‌دهند. کریپتو بسیار عظیم است و می‌تواند فرصت‌های خاصی را برای دریافت سود در اختیار تریدرها قرار دهد. بازار کریپتو این امکان را فراهم می‌کند که درآمد دلاری داشته باشید. از این رو برای ایرانی‌ها، فرصتی فوق العاده است.

با این تفاسیر، بیشتر افراد تمایل دارند با انواع ارز دیجیتال و نحوه خرید و فروش آن، آشنایی داشته باشند. هرچند این کار دشوار و پیچیده است، اما در این بخش شما را با آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال آشنا می‌کنیم. با توجه به این که رمزارزها ماهیت فیزیکی ندارند، برای معاملات و خرید آن‌ها باید به صورت آنلاین اقدام کرد. به طور کلی روش‌های متفاوتی برای این معاملات وجود دارد که هر فرد متناسب با شرایط و شناخت خود، می‌تواند بهترین راه را انتخاب کند، اما مطمئن‌ترین راه برای این کار، مراجعه به صرافی‌های ارز دیجیتال است.

در این حوزه به معاملاتی که انجام می‌شود، ترید می‌گویند و هدف انجام آن‌ها، کسب سود است. استراتژی‌های مختلفی مثل اسکالپینگ، خرید و فروش روزانه، هولد و...وجود دارند و هر فرد با سبک خودش، می‌تواند بهترین روش معاملاتی را انتخاب کند.

آموزش خرید ارز دیجیتال

با توجه به پیچیدگی‌های بازار کریپتو، توصیه می‌شود قبل از سرمایه گذاری در این حوزه، حتماً اطلاعات کاملی در مورد تمامی مراحل به دست بیاورید. آموزش خرید ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است و برای هر کاربر، دلیل و اهمیت خاصی دارد. به عنوان مثال برای خرید کالا، سرمایه گذاری کوتاه مدت و...از آن استفاده می‌کنند.

در واقع با تهیه انواع رمزارزها، می‌توان درآمد دلاری بالایی داشت. از این رو بهترین راه برای سرمایه گذاری، به خصوص در ایران، محسوب می‌شود. با توجه به اهمیت این امر، شما را با آموزش خرید ارز دیجیتال آشنا می‌کنیم. البته توصیه می‌شود که قبل از این کار با تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های بازار کریپتو، آشنایی کامل داشته باشید. برای آموزش بهتر باید مراحل خرید ارز را به درستی طی کنید و با توجه به تحریم‌های اعمال شده بر ایران، بهترین راه برای این معاملات، صرافی‌ها هستند. با این تفاسیر برای آشنایی بیشتر، در زیر به مراحل خرید رمزارزها در صرافی اشاره شده است:

کیف پول مناسب: یکی از مهم‌ترین نکات، انتخاب کیف پول مناسب است. چون این پول‌ها وجود فیزیکی ندارند و تنها روش برای نگهداری‌شان کیف پول است. به طور کلی هر فردی که تمایل دارد در کریپتو سرمایه گذاری کند باید ابتدا کیف پول مناسب را انتخاب کند. این کیف پول شامل اپلیکیشن مخصوص، کیف پول دستکاپ، کیف پول آنلاین، کیف پول کاغذی و...است. انتخاب کیف پول باید بر اساس میزان سرمایه و نوع رمزارز انجام شود.

آموزش خرید ارز دیجیتال

صرافی مطمئن: انتخاب کارگزار مطمئن و معتبر یکی از مهم‌ترین مراحل است. چون صرافی‌ها می‌توانند از کلاهبرداری‌ها جلوگیری کنند. برای انتخاب صرافی معتمد و مطمئن باید به اعتیار، سابقه فعالیت، نرخ کارمزد، امنیت صرافی، سرعت تراکنش، پشتیبانی 24 ساعته و...توجه کرد.

ثبت نام و احراز هویت: به طور کلی برای ورود به بازار کریپتو باید در صرافی‌ها و کیف پول‌ها، ثبت نام و احراز هویت کنید. با این فرآیندها، می‌توان تا حدی از کلاهبرداری‌های احتمالی و بروز مشکلات جلوگیری کرد. کاربران برای این کار نیاز به ارائه نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، شماره موبایل، کارت ملی، عکس و...دارند. در واقع اگر این مرحله را انجام ندهید، توانایی خرید و فروش هیچ رمزارزی را نخواهید داشت.

خرید و فروش: در آخر با ایجاد پنل کاربری و دسترسی به آن، می‌توان انواع رمزارز را خریداری کرد. البته ترفندهای متفاوتی برای این کار وجود دارد که هر فرد متناسب با شرایط خود، می‌تواند از ترفندهای مناسب و کاربردی استفاده کند.

آنچه باید پیش از ورود به بازار بدانید

به طور کلی قبل از شروع هر کاری باید آشنایی کاملی نسبت به آن داشته باشید. در واقع با شناخت بایدها و نبایدهای هر کاری، بهتر می‌توان تصمیم گیری کرد. بازار ارز دیجیتال هم از این قضیه مستثنی نیست و توصیه می‌شود قبل از ورود، اطلاعات کاملی در مورد آن بدست بیاورید. در زیر برای آشنایی بیشتر معامله‌گرها، به آنچه باید پیش از ورود به بازار بدانید، اشاره شده است:

یادگیری تحلیل تکنیکال

 برای موفق شدن در این حوزه باید علم مربوط به آن را داشته باشید. از این رو توصیه می‌شود که با یادگیری تحلیل تکنیکال، مطالب مربوط به این حوزه را یاد بگیرید. در این تحلیل‌ها با زبانی ساده و اصولی، آموزش‌های مفیدی در زمینه بورس و بازار کریپتو وجود دارند.

تعیین استراتژی

 برای قوی تر شدن در هر کاری باید استراتژی مناسبی داشته باشید. از این رو قبل از ورود به بازار ارز، حتماً استراتژی مناسبی را در نظر بگیرید و طبق آن عمل کنید. در این حوزه، استراتژی‌های متفاوتی وجود دارند که هر شخص بسته به شرایط خود و آزمون و خطا، می‌تواند مناسب ترین استراتژی را انتخاب کند.

یکجا سرمایه گذاری نکنید

 از قدیم می‌گویند همه تخم مرغ هایتان را در یک سبد قرار ندهید. از این رو نباید تمام سرمایه خود را در این حوزه وارد کنید. به طور کلی توصیه می‌شود که تقریباً 30 درصد سرمایه خود را به رمزارزها اختصاص دهید و هرگز فقط یک سهم را نخرید.

آنچه باید پیش از ورود به بازار بدانید

رعایت حد ضرر

 قبل از ورود به بازار ارز، حد ضرر خود را مشخص کنید و در صورت رسیدن به این حد، فوری سهام خود را بفروشید.

کنترل هیجان

 کریپتو بسیار هیجان انگیز است و بیشتر افرادی که در آن ضرر کرده‌اند، توانایی کنترل هیجان خود را نداشته‌اند. با این تفاسیر، توصیه می‌شود که زمان خرید و فروش رمزارزها، هیجان خود را کنترل کنید و با آرامش کامل، معامله‌های خود را انجام دهید.

بررسی فاکتورهای مختلف

 در این حوزه، عوامل و فاکتورهای بسیاری دخیل هستند و نباید تمام توجه شما به یک سهم باشد. از این رو با توجه به فعالیتی که دارید باید تمام عوامل را بسنجید.

در جهت باد باشید

 این حوزه مثل باد در جهت‌های مختلف حرکت می‌کند و هیچ کس این قدرت را ندارد که خلاف جهت این بازار پیش برود. با این تفاسیر بهتر است همراه با روند بازار پیش روی کنید و در صورتی که خلاف آن پیش رفتید در معاملات خود تجدید نظر کنید.

فروش به موقع

 برای فروش هم باید به عوامل زیادی دقت کرد و موقع خرید حتماً قیمت فروش را تعیین کنید. در صورتی که از زمان فروش سهام خود اطلاعی نداشته باشیم، اگر ضرر نکنیم، سود چندانی هم به دست نخواهیم آورد. پس بهتر است قبل از ورود به این حوزه، حد سود را مشخص کنید.

البته نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد، تنها بخشی از نکات معامله‌گری هستند که سرمایه گذارهای مبتدی و حرفه ای باید آن‌ها را مد نظر داشته باشند.

آنچه برای خرید ارز دیجیتال نیاز دارید

به طور کلی آنچه برای خرید ارز دیجیتال نیاز دارید، شامل اینترنت پر سرعت، کیف پول و صرافی معتبر است که در زیر برای آشنایی بیشتر، به صورت مفصل هر کدام را توضیح می‌دهیم:

اینترنت پر سرعت

 طبق مطالبی که به آن‌ها آشاره شد، برای فعالیت در این حوزه نیازمند اینترنت پر سرعت هستید. چون تمام معاملات آن به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شوند. سرعت اینترنت برای درخواست و انتقال اطلاعات، بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که سرعت آن کم باشد، نمی‌توان در زمان مناسب و با قیمت خوب، معاملات را انجام دهید.

آنچه برای خرید ارز دیجیتال نیاز دارید

کیف پول

 برای حفظ دارایی‌های دیجیتال، نیازمند کیف پول مناسب هستید. از این رو برای شروع فعالیت در این حوزه، ابتدا باید کیف پول مناسبی برای سرمایه خود انتخاب کنید. در واقع این ولت‌ها مثل بانک عمل می‌کنند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، ارزهای دیجیتال را نگهداری، ارسال و خریداری کنید. کیف پول انواع بسیار متفاوتی دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارند و هر فرد باید متناسب با شرایط و فعالیت خود، بهترین نوع آن را انتخاب کند.

صرافی معتبر

 صرافی امکان خرید و فروش انواع رمزارزها را فراهم می‌کند. علاوه بر این، پلتفرمی برای تبدیل ارزها است. البته این صرافی‌ها بدون دستمزد، این خدمات را به شما ارائه نمی‌دهند و در قبال این خدمات از شما کارمز دریافت می‌کند. از این رو توصیه می‌شود که موقع معامله، به این مورد توجه کنید.

راه های خرید و فروش ارزهای دیجیتال

در این بخش برای آشنایی بیشتر سرمایه گذاران به بعضی از راه‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال اشاره شده است که تریدرها با توجه به شرایط خود، می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

  • کیف پول: بعضی از کیف پول‌ها مثل تراست والت، بازار دارند و امکان خرید و فروش را برای مشتری‌ها فراهم می‌کنند. البته بعضی از این کیف پول‌ها، کارمزد بالایی دارند. از این رو برای معامله‌های ارزی، چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
  • صرافی: همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد، یکی از معتبرترین بازارها برای معاملات انواع رمزارزها صرافی است. در واقع صرافی‌های ارز دیجیتال به صورت آنلاین فعالیت دارند و به عنوان واسط بین فروشنده و خریدار، معاملات مختلفی را انجام می‌دهند. البته این صرافی‌ها برای انجام معامله، مقداری پول را به عنوان کارمزد از دو طرف دریافت می‌کنند.
  • دستگاه ای تی ام: یکی از راه‌های خرید رمزارزها، دستگاه‌های ای تی ام هستند که در کشور ایران وجود ندارند و فقط در کشورهایی هستند که ارزهای دیجیتالی را قبول کرده‌اند. با استفاده از این دستگاه‌ها، می‌توان براساس سرمایه خود، مقداری ارز دیجیتالی خریداری و به کیف پول انتقال داد. البته با این دستگاه‌ها، نمی‌توان تمام رمزارزها را خریداری کرد و معمولاً برای این کار، کارمزد بالایی دریافت می‌کند.
  • شبکه های اجتماعی: در بعضی از شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، افرادی هستند که با دریافت مبلغی، رمزارز را به کیف پول شما انتقال می‌دهند. افراد بسیاری وجود دارند که به صورت ناشناس این کار را انجام می‌دهند و متأسفانه اکثر آن‌ها، کلاهبرداری می‌کنند. از این رو توصیه می‌شود که برای انتخاب این روش، دقت بیشتری داشته باشید تا دچار ضرر نشوید.
  • افراد آشنا: یکی از راه‌های ساده برای این کار، خرید از افراد آشنا است که بدون کارمزد و ثبت نام، می‌توان ارز مورد نظر را تهیه کرد. البته این روش در صورتی کارآمد است که طرف مقابل شما کاملاً قابل اعتماد باشد.

اهمیت آموزش ورود به بازار ارزهای دیجیتال

با توجه به بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده، هدف تمام افرادی که به این حوزه وارد می‌شوند، کسب سود و افزایش سرمایه است. با این تفاسیر برای رسیدن به سود باید اطلاعات و دانش خود را در این زمینه تا حد امکان افزایش داد. در غیر این صورت، نمی‌توان به سودآوری رسید. استفاده از تجربه و علم افرادی که قبل از شما در این حوزه فعالیت داشته‌اند، می‌تواند بهترین راه برای رسیدن مسیر موفقیت باشد. در نتیجه از آن غافل نشوید. البته مجموعه‌های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که به صورت کاملاً تخصصی و با منابع اصولی، آموزش‌های مناسبی را در اختیار معامله گرها قرار می‌دهند.

در این دوره‌های آموزشی، می‌توان به صورت تضمین شده و با انواع تکنیک‌ها، موارد مورد نیاز، استراتژی‌ها و...آشنا شد. در کل، خرید و فروش ارزهای دیجیتال، کار پیچیده ای است که باید با سرعت بالا و دانش کافی انجام شود. دقت داشته باشید در این زمینه باید اطلاعات خود را به صورت روزانه ارتقا دهید تا در معاملات به سود مورد نظر خود برسید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است به سایر مقالات وبسایت آریانا اقتصادی مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه