بازار فیوچرز در ایران

معامله‌گران در بازارهای سرمایه بر اساس شرایطی مانند نوع شغل، شرایط محل زندگی و سرمایه در دسترس برای معامله، یک روش برای انجام معاملات ارزی را انتخاب می‌کنند. یکی از موارد بسیار مهم، شناختن صرافی‌هایی است که برای شروع معامله در بازار فیوچرز در دسترس هستند. صرافی‌هایی که در حوزه ارز دیجیتال فعال هستند، معمولاً استراتژی منحصربه‌فردی دارند و می‌توانند افراد را برای انجام معامله راهنمایی نمایند. علاوه بر آشنایی با صرافی‌هایی که با ایرانیان فعالیت می‌کنند، باید با نوع احراز هویت این نوع صرافی‌ها نیز آشنا شوید و بهترین صرافی را برای معامله در بازار فیوچرز انتخاب کنید.

بازار فیوچرز و اسپات برای علاقه‌مندان به دنیای ارز دیجیتال بسیار مهم است؛ زیرا با استفاده از این روش‌ها و شرایط این دو بازار، افراد می‌توانند به‌آسانی معامله کنند و ارزهای دیجیتال را خرید و فروش نمایند.

فیوچرز یکی از بهترین روش‌ها در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان بدون داشتن سرمایه ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر و غیره، به معامله واقعی بپردازید. انجام معاملات فیوچرز این‌گونه است که بین دو سرمایه‌گذار، توافق‌نامه‌ای برای خرید و فروش در یک قیمت ثابت، برای آینده برقرار می‌شود. البته این معامله که بین دو طرف برقرار شده است دارای اهرم یا لوریج نیز هست. برای معاملاتی که در بازار فیوچرز و در یکی از صرافی‌های انتخاب شده توسط معامله‌گر انجام می‌شود، به‌صورت غیرمستقیم امکان خریدوفروش وجود دارد. افراد نه‌تنها می‌توانند از خرید یک معامله سود کنند، بلکه در فروش آن معامله یا کاهش قیمت نیز می‌توانند سود کنند. البته این نوع روش برای معامله در بازارهای پرنوسانی مانند کریپتوکارنسی‌ها دارای ریسک بالایی است و افراد در هنگام معامله به دلیل استفاده از اهرم، باید سرمایه خود را مدیریت کنند.

معرفی نمونه‌های صرافی فیوچرز برای ایرانیان

معاملاتی که در بازارهای فیوچرز و بر روی ارزهایی مانند بیت‌کوین، تتر، اتریوم و غیره انجام می‌شود، باتوجه‌ به استراتژی هر معامله، شرایط موجود برای معامله و امکاناتی که برای معامله فراهم می‌شود، متفاوت هستند. این امکانات و شرایط معمولاً توسط صرافی ایجاد می‌شود. صرافی‌هایی برای معامله فیوچرز  وجود دارند که شما می‌توانید با بررسی دقیق، در آنها ثبت‌نام کنید و به معامله بپردازید.

معرفی نمونه‌های صرافی فیوچرز برای ایرانیان

به دلیل وجود تحریم در کشور ما، انجام این معاملات دارای محدودیت است. در صورت ثبت‌نام در صرافی‌های خارجی نیز نیازمند آی‌پی ثابت هستید تا حساب شما پس از مدتی مسدود نشود. در ادامه به معرفی چند نمونه از صرافی‌های فیوچرز برای ایرانیان می‌پردازیم:

صرافی APPOLEX برای معاملات فیوچرز

ال‌ایکس یک صرافی غیرمتمرکز محسوب می‌شود که با ثبت‌نام در آن، می‌توان معاملات دائمی انجام داد. برای انجام معامله در این صرافی معروف، ابتدا لازم است اکانت رسمی بسازید که برای این کار نیاز به احراز هویت نیست و شما می‌توانید با یک ایمیل و پسورد، یک اکانت واقعی بسازید و معاملات خود را آغاز نمایید. از ویژگی‌های این صرافی می‌توان به ارائه‌ لورج 1000 برابر برای بعضی از رمزارزها مانند بیت‌کوین و با کارمزد خیلی پایین، اشاره کرد. با ساخت یک کیف پول و واریز ارز دیجیتال به‌حساب خود در این صرافی، می‌توانید معاملات خود را آغاز کنید.

صرافی پروتکل برای معاملات فیوچرز

این صرافی نیز به‌صورت غیرمتمرکز در معاملات فیوچرز فعالیت دارد. صرافی پروتکل بر اساس شبکه آپتیمایز فعال است و نیاز به احراز هویت ندارد. البته این صرافی به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌دهد و برای ساخت اکانت در این صرافی و انجام معامله، باید از آی‌پی ثابت استفاده نمایید. یکی از ویژگی‌های این صرافی پر طرفدار، اجازه ترید با لوریج 10 است، همچنین این صرافی دارای نسخه موبایل نیز هست و به‌راحتی می‌توان در آن معامله انجام داد.

صرافی بینگ ایکس

از صرافی‌های مورد قبول برای ایرانیان است که در بازار کریپتو جایگاه بسیار خوبی دارد. از ویژگی‌های این صرافی می‌توان به اهرم‌های نسبتاً بالا و کارمزد پایین اشاره نمود. رابط کاربری بسیار راحت این صرافی در نسخه موبایلی اندروید و آیو اس، باعث شده است افراد زیادی در این صرافی معامله انجام دهند. صرافی بینگ ایکس برای ایرانیان دو نوع فیوچرز را در نظر گرفته است. نوع معمولی آن که اهرم قابل‌استفاده در آن 125 است و فیوچرز دائمی که اهرم آن 150 است. با ساخت اکانت در این صرافی و بدون احراز هویت، می‌توان روزانه 50 هزار دلار نیز برداشت کرد.

صرافی بای بیت برای معاملات فیوچرز

صرافی بای بیت از جمله صرافی‌های متمرکز است که به دلیل انجام معاملات فیوچرز برای ایرانیان مناسب است. برای انجام معامله بدون احراز هویت، می‌توانید در این صرافی اکانت بسازید. البته بدون انجام احراز هویت، روزانه تنها 20 هزار دلار قابل ‌برداشت است. این صرافی دارای نسخه موبایلی با رابط کاربری آسان، برای انجام معامله است. اگرچه از تأسیس این صرافی، چند سال می‌گذرد، اما به دلیل محبوبیت، میزان گردش نقدینگی در آن بالا است.

آیا معامله فیوچرز ریسک دارد؟

آیا معامله فیوچرز ریسک دارد؟

فیوچرز یکی از روش‌هایی است که افراد بدون داشتن رمزارزها، می‌توانند به‌صورت واقعی با سرمایه خود معاملاتی را انجام دهند. به دلیل محدودیت‌های موجود در کشور ایران، این امکان وجود ندارد، اما صرافی‌هایی هستند که به ایرانیان این امکان را می‌دهند که به این روش به معامله بپردازند. در این نوع صرافی‌ها بدون انجام احراز هویت و با ساختن یک اکانت با استفاده از ایمیل و پسورد، می‌توان معامله انجام داد. البته انجام‌دادن معامله به این روش دارای ریسک بالایی است؛ بنابراین برای انجام آن، بهتر است شرایط و روش‌های موجود را بررسی کنید و یک صرافی مطمئن را انتخاب نمایید.

نوشتن دیدگاه