یک محتوا، شرکت تولید محتوا

همه‌ی کسب‌وکارها وقت، توان، منابع و بودجه‌ی لازم برای تولید محتوا را ندارند. در چنین شرایطی، بهره‌گیری از متخصصان تولید محتوا یک گزینه معقول می‌تواند باشد. متخصص‌های تولید محتوا می‌توانند به شما در ایجاد محتوای با کیفیت کمک کنند و به شرکت‌ها و فردی که وقت کافی برای ایجاد محتوا ندارند اجازه دهند به کارهای اصلی خود تمرکز کنند، پس اگر نیاز به تولید محتوا اصولی برای رشد کسب و کارتان را دارید، سفارش تولید محتوا به شرکت های متخصص در این زمینه را در اولویت قرار دهید. برای این‌که بدانید شرکت تولید محتوا چه خدماتی ارائه می‌کند و با بهترین شرکت تولید محتوا آشنا شوید، این مطلب را مطالعه کنید.

یک محتوا، شرکت تولید محتوا

شرکت تولید محتوا چیست؟

شرکت‌های تولید محتوا خدمات مربوط به بازاریابی محتوا را به‌طور همه‌جانبه پوشش می‌دهند. اگر شما صاحب شغلی هستید که بنا به هر دلیلی شخصا امکان تولید محتوا برای کارتان را ندارید، می‌توانید از این شرکت‌ها کمک بگیرید.
این شرکت‌ها مجموعه‌ای از تیم‌های متخصص در زمینه‌ی تولید محتوای خوب و حرفه ای  هستند که از راه‌های زیادی در زمینه‌ی بازاریابی محتوا به صاحبان مشاغل کمک می‌کنند. ایده‌پردازی، تدوین استراتژی‌های بازاریابی، انجام تحقیقات میدانی، آنالیز روند تولید محتوا و ... از جمله خدماتی هستند که شرکت‌های تولید محتوا به شما ارائه می‌کنند. 

به عنوان کسب‌وکار، اگر به تولید محتوا نیاز دارید اما منابع داخلی کافی ندارید، انتخاب یک شرکت تولید محتوا با تجربه و رزومه معتبر می‌تواند یک گزینه خوب باشد. اما باید مطمئن شوید که شرکت انتخابی، توانایی ارائه خدمات با کیفیت و متناسب با نیازهای شما را دارد. یک محتوا شرکتی معتبر در زمینه خدمات تولید محتوا است. انتخاب یک محتوا گزینه ایده آل برای کسانی است که به محتوایی بی عیب و نقص احتیاج دارند.

شرکت تولید محتوا چیست؟

شرکت تولید محتوا چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

همان‌طور که پیش از این گفتیم، شرکت‌های تولید محتوا مجهز به نیروهای کاری ماهر در تمامی زمینه‌های مرتبط از نویسنده تا ویراستار، مشاور، استراتژیست محتوا، مدیر پروژه، تدوین‌گر، بازاریاب محتوا، متخصص فناوری اطلاعات، طراح، گرافیست و … هستند. در حقیقت کارهایی که این شرکت ها انجام می دهند شامل:

 • ایده‌پردازی: یکی از اولین گام‌های تولید محتوا ایده‌پردازی درباره‌ی محتوایی است که قرار است تولید شود. تیم تولید محتوای این شرکت‌ها طی جلساتی که با شما به‌عنوان صاحب کسب و کار برگزار می‌کنند، درباره‌ی اهداف تجاری شما به نتیجه رسیده و براساس آن، ایده‌ها و موضوعاتی را در نظر می‌گیرند. این ایده‌ها حاصل هم‌فکری جمعی از متخصصان حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ و شما خواهد بود.
 • تولید محتوای نوشتاری: نویسندگان این شرکت‌ها بعد از رسیدن به ایده‌ی مورد نظر و تایید موضوع، دست به کار تحقیق و گردآوری منابع می‌شوند تا محتوای نوشتاری شما را تولید کنند. طیف گسترده‌ای از محتواهای نوشتاری از مقاله، پست وبلاگ، کتاب الکترونیکی، لیست‌ها، ایمیل مارکتینگ، خبرنامه، دستورالعمل و ... توسط این نویسندگان تولید می‌شود.
 • تولید محتوای تصویری: بسته به گستردگی ارائه‌ی امکانات و خدمات شرکت، این شرکت‌ها در ایده‌آل‌ترین شکل خود همه‌ی انواع محتوای تصویری از طراحی پوستر گرفته تا تولید اینفوگرافیک، انجام کارهای گرافیکی و ... را برای شما انجام می‌دهند.
 • تولید محتوای ویدئویی: تولید محتوای ویدئویی یکی از روش‌های موثر برای جلب توجه مخاطبان و انتقال پیام‌های شما است. از طریق ویدئوها شرکت های تولید محتوا انواع محتوای آموزشی، تبلیغاتی، توضیحی و سرگرمی ایجاد می کنند.

شرکت تولید محتوا چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

 • تولید محتوای صوتی: تولید کتاب صوتی، تهیه‌ی مصاحبه‌های صوتی و پادکست از جمله انواع تولید محتوای صوتی است که برای تولید آن، شرکت‌های تولید محتوا باز هم بسته به امکانات‌شان به شما کمک می‌کنند.
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: هدایت حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی یک کار تمام وقت است. با کمک یک آژانس تولید محتوا، می‌توانید برخی از وظایف یا مدیریت کل حساب را به متخصصان این شرکت‌ها واگذار کنید. برنامه‌ریزی، تدوین استراتژی، تولید، انتشار پست و تجزیه و تحلیل نتایج آن از جمله کارهایی است که این شرکت‌ها برای شما انجام می‌دهند.
 • سئو: بهترین محتواها هم اگر باعث افزایش ترافیک سایت شما نشوند ارزشی ندارند. بهینه کردن یک محتوا با اصول سئو یک کار تخصصی و زمان‌بر است. متخصصان شرکت‌های تولید محتوا در انتخاب کلمات کلیدی و محتوایی مطابق با اصول سئو موجب بهینه‌سازی سایت شما می شوند.
 • آنالیتیکس (Analytics) : تجزیه و تحلیل تاثیر محتوای شما از طریق معیارهایی مانند نرخ تبدیل، یک اقدام ضروری است. یک آژانس تولید محتوا با نیروهای متخصصی که در اختیار دارد، بر این بخش از فعالیت بازاریابی شما نظارت کرده و آن را به بهترین نحو پیش می‌برد.
 • استراتژی و مشاوره بازاریابی: همان‌طور که گفتیم یک آژانس تولید محتوا استراتژی بازاریابی محتوای شما را به راحتی و به شکلی موثر توسعه می‌دهد. این استراتژی شامل تصمیم‌گیری برای تولید محتوا، مطالعه درباره‌ی مشتری‌های احتمالی، هدف‌گذاری، پیدا کردن بهترین کانال‌های انتشار محتوا و نظارت بر کیفیت فرایند است.

  تمام این موارد بخشی از محصولات و خدمات اصلی‌ هستند که اکثر شرکت‌های تولید محتوا ارائه می‌کنند. یک محتوا بهترین شرکت محتوا است که شما می توانید سفارش تولید محتوا برای کسب و کارتان را به تیم متخصص آن بسپارید.

شرکت تولید محتوا چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

معیار انتخاب یک شرکت تولید محتوای خوب چیست؟

شرکت‌های تولید محتوا شرکای بسیار با ارزشی هستند که بخش بزرگی از باری که بر دوش کارمندهای شماست را بر می‌دارند تا کارمندان شما بتوانند به بهترین شکل روی وظایف اصلی‌شان تمرکز کنند.
در بهترین حالت، این شرکت‌ها به شما کمک می‌کنند تا بیش از پیش شناخته شوید، مشتری‌های جدید پیدا کنید و در بازاریابی از رقبای‌تان پیشی بگیرید.
برای این‌که بتوانید بهترین شرکت تولید محتوا را پیدا کنید، لازم است به‌طور دقیق آن‌ها را بررسی کنید تا به درک درستی از خدمات آن‌ها برسید.
در ادامه به برخی از لازمه‌های یک شرکت تولید محتوای خوب اشاره می‌کنیم.

 • روند کاری روشن، تعریف شده و بی‌ابهام: از شرکتی که قصد همکاری با آن را دارید بخواهید تا روال کاریشان را برای شما توضیح دهند، برای مثال بررسی کنید که آیا از تقویم محتوا در استراتژی محتوای‌شان استفاده می‌کنند یا خیر، همچنین درباره‌ی نقش و مسئولیت هریک از اعضای تیم تولید محتوا ازش آن ها سوال کنید. دقت کنید که شما با آن‌ها قرارداد می‌بندید، چون در کارشان متخصص‌اند، بنابراین باید این متخصص بودن را به شما ثابت کنند. یکی از مولفه‌های شناخت آن ها داشتن یک برنامه‌ی کاری صریح، بی‌ابهام و صادقانه است.
 • خلاقیت و ارائه‌ی بهترین پیشنهادها: یک شرکت تولید محتوا قرار است بهترین محتوا را برای پیشرفت کسب‌وکار شما تولید کند. پس با آن‌ها صحبت کنید و ببینید چه پیشنهاداتی برای‌ شما دارند. حتی می‌توانید درخواست کنید تا نمونه‌ی کارهای خود  را به شما نشان دهند. شریک کاری شما باید خلاق و دلسوز باشد و کار شما را کار خودش بداند.
 • آشنایی با حیطه‌ی کاری شما: باید مطمئن شوید که شریک کاری شما چندان از کاری که می‌کنید بی‌اطلاع نیست. درست است که هیچ‌کس مانند شما به کارتان تسلط ندارد، اما به‌هرحال کسی که قرار است برای شما محتوا تولید کند، باید حداقل درکی از کار شما داشته باشد. اگرچه احتمالا در مقاطع بسیاری لازم است که با شریک‌تان وارد گفت‌وگو شده و او را از بعضی مسائل تخصصی آگاه کنید، اما درک اولیه و توانایی پرداختن به موضوعات کاری شما لازمه‌ی قرارداد با یک شرکت تولید محتوا است.

معیار انتخاب یک شرکت تولید محتوای خوب چیست؟

 • دسترسی راحت و پشتیبانی منظم: ارتباط با یک شرکت تولید محتوا ارتباطی تنگاتنگ و جدی است. شرکتی که به‌عنوان شریک کاری خود انتخاب می‌کنید باید به‌طور منظم در دسترس و پاسخ‌گو باشد تا در صورت لزوم بتوانید به‌راحتی با آن ارتباط برقراری کنید. کم‌ترین توقعی که می‌توانید از یک شرکت تولید محتوا داشته باشید این است که در اسرع وقت به تماس‌ها و ایمیل‌های کاری شما پاسخ دهد و کار شما را پشت گوش نیندازد.

  در دنیای بازاریابی مدرن، بازاریابی محتوایی حرف اول را می‌زند. پس اگر امکان ساخت و مدیریت یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای را ندارید، حتما از شرکت‌های معتبر کمک بگیرید. یک شرکت تولید محتوای خوب با تولید محتوای باکیفیت، مفید و جذاب با هزینه‌ای به مراتب کمتر از اجاره‌ی بیلبوردهای شهری یا تبلیغات تلویزیونی، کسب‌وکار شما را به سطحی دیگر ارتقاء می‌دهد و شما را از رقبایتان متمایز می‌کنند. یک محتوا با داشتن تیم متخصص به بهترین شکل برای شما تولید محتوا می کند تا از رقبایتان پیشی بگیرید.
نوشتن دیدگاه