بهترین روش شکستن شیشه سکوریت از زبان شیشه تایم

امروزه اگر قرار باشد در یک ساختمان از شیشه استفاده شود، قطعاً اولویت با به کار بردن انواع سکوریت است. این محصول با توجه به این‌که در دماهای بالاتری از انواع ساده تولید می‌شود، از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار است. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم این محصول، ایمن بودن آن است. انواع سکوریت در زمان شکستن در حوادث مختلف، به تکه‌هایی صاف و غیر برنده تقسیم می‌شوند. این امر باعث می‌شود تا برخلاف مدل‌های ساده، احتمال آسیب دیدن افراد کاهش پیدا کند.

زمانی که این محصول را به کار می‌برید و نصب می‌کنید، ممکن است به هر دلیلی تصمیم به شکستن آن بگیرید. در این مقاله قصد داریم به شما بهترین روش‌های شکستن این محصول را ارائه دهیم. همچنین در رابطه با نگهداری و جلوگیری از شکستن، نکاتی را بیان خواهیم کرد. در ضمن برای خرید این محصول، پیشنهاد ما مجموعه معتبر و حرفه‌ای timeglass است.

بهترین روش شکستن شیشه سکوریت از زبان شیشه تایم

علت شکستن ناگهانی شیشه سکوریت

همان‌طور که می‌دانید، این مدل‌ها را اغلب نشکن می‌نامند، اما به این معنی نیست که هرگز شکسته نمی‌شوند. از علل فرو ریختن ناگهانی این محصولات، می‌توان به کیفیت پایین تولید و مراحل مرتبط با آن اشاره کرد.

ایجاد تغییراتی مثل برش زدن یا ایجاد سوراخ در صفحات، باید قبل از تبدیل شیشه به نوع سکوریت انجام شود. اگر فردی که این اعمال را انجام می‌دهد از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد، احتمال نقص و شکستگی در محصول بالا می‌رود. با تهیه محصول مورد نظر خود از شیشه تایم، می‌توانید مطمئن باشید که با این مشکلات مواجه نخواهید شد. چون این مجموعه با بهترین متخصصان همکاری می‌کند.

از موارد دیگری که احتمال این مشکل را افزایش می‌دهد، وارد کردن ضربه به نواحی ضعیف شیشه است. این مدل‌ها در برابر فشار مقاوم هستند، اما قسمت‌هایی مثل کناره‌ها، حساس‌تر هستند و ممکن است در زمان وارد شدن ضربه، کل جام فرو بریزد. ایجاد استرس‌های درونی هم ممکن است از دلایل دیگر فروریختن این محصول باشد. این تولیدات به دلیل مقاومت در برابر تغییرات دمایی، گزینه‌ای مناسب برای نصب در مکان‌هایی مثل حمام هستند، اما باید به این نکته توجه کنید که تغییرات ناگهانی دما به خصوص در یک نقطه، می‌تواند باعث شکستن آن شود.

گاهی مشاهد می‌شود که هیچ یک از موارد گفته شده رخ نداده است، اما شیشه خود به خود می‌شکند. این عمل شاید در نگاه اول هیچ دلیل خاصی نداشته باشد، اما ممکن است نصب آن درست نبوده یا به احتمال بیشتر، محصول دارای ناخالصی باشد.

جلوگیری از شکستن شیشه سکوریت

این محصولات معمولاً هزینه بیشتری از انواع ساده دارند و نگهداری از آن‌ها بهتر از تعویض مداوم است. برای جلوگیری از تخریب این محصول، اولین کار خرید آن از مراکز معتبر است. شیشه تایم با سال‌ها تجربه در تولید انواع گوناگون این محصولات و مشارکت در پروژه‌های بزرگ، به برندی معتبر در این زمینه تبدیل شده است. با تهیه محصول خود از این طریق، می‌توانید مطمئن باشید که مواردی مثل وجود ناخالصی در مواد اولیه برای شما مشکل ایجاد نخواهد کرد.

در زمان نصب باید مواظب باشید که لبه‌ها با فلز و بدنه قاب در تماس مستقیم نباشد. بهتر است برای نصب از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید. چون یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از آسیب دیدن این محصول، نصب مناسب آن است. قبل تر اشاره کردیم که به این مدل نشکن گفته می‌شود، اما در شرایطی ممکن است بشکند. بنابراین سعی کنید از وارد آوردن ضربات و فشار شدید به آن جلوگیری کنید.

جلوگیری از شکستن شیشه سکوریت

بهترین روش شکستن شیشه سکوریت

اگر بنا به هر دلیلی تصمیم به شکستن شیشه سکوریت گرفته‌اید، باید امنیت را در انجام این کار رعایت کنید. هر چند که قطعات حاصل از فروریختن این محصول اکثرا برنده نیستند، اما در صورت برخورد با جایی مثل چشم، ممکن است خطرساز باشند. در ادامه این مطلب از شیشه تایم به شما بهترین روش را برای انجام این کار، توضیح خواهیم داد.

قبل از شروع کار یک دست لباس کار یا یک پیراهن و شلوار که کاملاً بدن شما را بپوشاند، بر تن کنید. بهتر است کلاه و کفش‌های ضخیم بپوشید و برای محافظت از چشمان خود از عینک استفاده کنید. بعد از این‌که از ایمنی خود مطمئن شدید، باید تمام شیشه‌ای را که می‌خواهید بشکنید با نوار چسب یا موارد مشابه بپوشانید. این کار باعث می‌شود تا تکه‌های سرگردان کمتر در محیط بخش شوند. در نهایت از اطرافیان خود بخواهید فاصله لازم را رعایت کنند.

بعد از انجام موارد ایمنی، کافی است با چکش و دقت زیاد، لبه‌ها را هدف قرار دهید. با یک یا چند ضربه، شاهد شکسته شدن شیشه خواهید بود. کافی است بعد از اتمام کار به دقت قطعات پراکنده شده را جمع آوری کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع شیشه ساختمانی و خرید شیشه سکوریت، به وبسایت مجموعه شیشه تایم مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه