بهترین صندوق سرمایه گذاری با سود ماهانه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بورس هستند. انتخاب این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری، یک انتخاب عالی برای کسانی است که هم ریسک پذیری کمی دارند، هم دانش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سرمایه را ندارند. در این نوع سرمایه‌گذاری، افراد دارایی‌های خود را به دست افراد حرفه‌ای و با دانش بالا در زمینه بازار سرمایه می‌سپارند و دیگر نیازی به رصد لحظه‌ای بازار ندارند. این صندوق‌ها در قالب یک شرکت و با دریافت مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار، فعالیت خود را شروع می‌کنند. این شرکت‌ها پس از اخذ مجوز، دارایی‌های خرد و کلان افراد در سطح جامعه را جمع آوری می‌کنند و آنها را در یک منبع همچون بورس، اوراق بهادار یا… سرمایه‌گذاری می‌کنند.

نحوه کار و محاسبه سود هر یک از این صندوق‌ها نیز بسته به نوع آن، با دیگری متفاوت است، همچنین نوع صندوق‌ها و درصد ریسک پذیری آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال صندوق‌های سهامی درصد ریسک بالاتر و البته سود بالاتری دارند‌، اما صندوق‌های با درآمد ثابت، دارای ریسک پایین‌تر و سود کمتر هستند.

انواع صندوق سرمایه‌گذاری به سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل صندوق‌های سهامی، صندوق‌های مختلط و صندوق‌های با درآمد ثابت هستند. در ادامه این مقاله درباره صندوق‌های درآمد ثابت بیشتر صحبت کرده‌ایم. اگر شما هم به اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق‌ها نیاز دارید، ما را تا انتها همراهی کنید.

معرفی 3 مورد از بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ماهانه

اگر به دنبال کم ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری در بازار بورس و اوراق بهادار هستید، بهترین انتخاب برای شما صندوق‌های با درآمد ثابت هستند. این صندوق‌ها بهترین جایگزین سپرده‌های بانکی به شمار می‌آیند. نحوه درآمدزایی از این صندوق‌ها بسته به نوع صندوق متفاوت است، به عنوان مثال برخی از این صندوق‌ها به صورت ماهیانه سود سپرده را به حساب سرمایه‌گذار واریز می‌کنند، اما در برخی دیگر سود تعیین شده به ارزش واحدهای صندوق اضافه می‌شود و اختلاف قیمت خرید و فروش واحدها، بازدهی سهامداران را تضمین می‌کند.

معرفی 3 مورد از بالاترین سود صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت ماهانه

اوراق مشارکت، اوراق با درآمد ثابت و اوراق بانکی سه مورد از بالاترین اوراق سوددهی در صندوق‌های درآمد ثابت هستند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

اوراق با درآمد ثابت

این اوراق نوعی ابزار سرمایه‌گذاری هستند که سود معینی را در یک بازه زمانی مشخص، مثلا یک ماهه یا سه ماهه به سهام‌دار پرداخت می‌کنند. اگرچه که سود پرداختی این اوراق ممکن است در دوره‌های مختلف کمی نوسان داشته باشد، اما نکته مثبت این است که دارای سود تضمین شده هستند و به همین دلیل نیز به آنها درآمد ثابت گفته می‌شود. این اوراق از لحاظ ریسک دقیقا شبیه به سپرده‌های بانکی هستند در حالی که سود آنها کمی از بانک بیشتر است.

اوراق مشارکت

این نوع اوراق برای تامین سرمایه مورد نیاز در پروژه‌های دولتی توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری منتشر می‌شوند. سهام دارانی که این اوراق را خریداری می‌کنند در پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی شرکت می‌کنند و سود آن را دریافت می‌نمایند. این اوراق دارای سود تضمین شده هستند و سود آنها علی الحساب و در تاریخ سررسید پرداخت می‌شود و سهامداران امکان معامله آن در بازار دوم را نیز دارند.

اوراق بانکی

بانک‌ها برای تامین منابع خود اوراق بانکی عرضه می‌کنند. این اوراق به منظور تامین منابع مالی بانک‌ها صادر می‌شود و شرکت‌های دارای مجوز، مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری، می‌توانند این اوراق را در اختیار سهامداران قرار بدهند. از جمله این اوراق می‌توان به اوراق صکوک بانکی، اوراق خزانه بانکی و… اشاره کرد. لازم به ذکر است که این اوراق در بورس نیز قابل معامله هستند.

چرا صندوق‌های با درآمد ثابت ماهانه برای سرمایه گذاری افراد عادی بهتر است؟

مدیران صندوق‌های درآمد ثابت مجموعه سپرده‌ها را صرف خرید اوراق مشارکت و یا سپرده گذاری در بانک می‌کنند که در نهایت با حفظ اصل سرمایه، سود افراد به مراتب بیشتر از سود سپرده‌های بانکی خواهد شد. این نوع سرمایه‌گذاری برای افراد عادی که ریسک پذیری پایینی دارند و به دنبال دریافت سود ماهانه هستند بهترین گزینه است و سود آن نیز همانطور که گفتیم تا حدودی بیشتر از سود سپرده گذاری در بانک است.

چرا صندوق‌های با درآمد ثابت ماهانه برای سرمایه گذاری افراد عادی بهتر است؟

پس اگر شما نیز طرفدار حفظ اصل سرمایه خود و دریافت سود تضمین شده هستید و اهل ریسک کردن در بازارهای سرمایه و بورس نیز نیستید، بهترین گزینه برای شما سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است. شما با کمی تحقیق در این باره و با درک بهتر بازارهای مالی، می‌توانید بهترین تصمیم را برای دارایی خود بگیرید‌ و بهترین گزینه را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

نوشتن دیدگاه