چگونه با تتر کار کنیم

امروزه یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در تمامی جوامع، سرمایه‌گذاری در انواع بازارهای مالی است. این بازار‌ها شامل بازار مسکن، خودرو، طلا و ارزهایی مانند دلار و غیره است. یکی از جذاب‌ترین بازارهای مالی، بازار رمز ارزهای دیجیتالی است. امروزه تنوع رمز ارزهای موجود در این بازار مالی سرمایه‌گذاری، نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است. علاوه بر بیت کوین که یکی از رمز ارزهای شناخته شده است، رمز ارزی به نام تتر هم وجود دارد که چون پشتوانه آن دلار است، طرفداران زیادی دارد.

متاسفانه افراد مبتدی که به علت هیجانات لحظه ای ناشی از دیدن سودهای اطرافیان یا شنیدن سخنان آنها مبنی بر این‌که بازار رمز ارز کاملاً سودآور است، بیشترین ضرر این بازار را متحمل می‌شوند. این افراد مبتدی معمولاً از روند کلی تغییرات بازار اطلاعات کافی ندارند و چون بر اساس هیجانات، اقدام به خرید یا فروش رمز ارز می‌کنند، ضرر بسیار زیادی می‌بینند. حال سوال اصلی اینجاست که چگونه یک فرد مبتدی باید وارد بازار سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی شود تا کمترین ضرر را متحمل شود؟ در این مقاله قصد داریم برای شما همراهان همیشگی درباره رمز ارز تتر و چگونگی کار با آن، سخن بگوییم، تا اگر تمایل به ورود به بازار رمز ارزهای دیجیتالی دارید، با شناخت کافی وارد این بازار شوید.

نحوه خرید و فروش تتر برای افراد مبتدی

شاید برای افراد مبتدی سوال باشد که از کجا باید تتر را بخرم یا آن‌که چگونه آموزش‌های لازم برای معامله‌گری در بازارهای رمز ارز را تهیه کنم؟ برای خرید انواع رمز ارزهای موجود در بازار رمز ارز دیجیتالی، شما باید به صرافی‌های مجازی که در اینترنت برای این بازار ایجاد شدند، مراجعه کرده و در آنها ثبت نام کنید و یک کیف پول دیجیتالی یا مجازی درست کنید تا بتوانید از آنها یا سایر صرافی‌ها رمز ارز مورد نظرتان را بخرید.

نحوه خرید و فروش تتر برای افراد مبتدی

معمولاً در تمامی صرافی ها نمودارهایی وجود دارند که تغییرات روند بازار انواع رمز ارز را در واحد زمانی به مخاطبان نشان می‌دهد. اگر شما توانایی تجزیه و تحلیل نمودار تغییرات رمز ارز یا همان توانایی تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال را بدانید، به راحتی می‌توانید در زمان مناسب اقدام به خرید یا فروش رمز ارز نمایید. در صورتی هم که توانایی تجزیه و تحلیل نمودارهای صرافی را ندانید و از روی احساستان اقدام به خرید یا فروش رمز ارز کنید، احتمال خیلی زیاد متضرر هستید. شاید برایتان سوال باشد که چه کار کنم که متضرر نشوم؟ شما می‌توانید از آموزش‌های رایگان یا غیر رایگانی که در اینترنت درباره تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال وجود دارند، نهایت استفاده را ببرید تا متضرر نشوید.

توجه داشته باشید که همیشه و در تمام بازارهای مالی اعم از بازار رمز ارزهای دیجیتالی، بازار طلا و غیره، این نمودار روند تغییرات وجود دارند و اگر کار با آنها را بدانید، به راحتی از سایر بازارها اعم از بازار طلا و... هم می‌توانید نهایت استفاده را ببرید. به شما توصیه می‌کنیم که قبل از ورود به این بازار و خرید هر نوع رمز ارز دیجیتالی، ابتدا هر دو روش تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال را از طریق جزوات و ویدئوهای رایگان اینترنتی یاد بگیرید و برای شروع کار، کل سرمایه مورد نظرتان را سرمایه گذاری نکنید تا در صورت سوخت شدن سرمایه‌تان، ورشکست نشوید.

حتماً به این موضوع دقت کنید که قدرت ریسک سرمایه‌گذاران باعث سود یا ضرر آنها می‌شود؛ شما وقتی یک رمز ارز مثل تتر را می‌خرید، امکان دارد در یک بازه زمانی خاص، قیمت آن کاهش یا افزایش پیدا کند. این‌که شما با چه مقدار تغییرات قیمت، حاضر به تبدیل یا فروش رمز ارزتان هستید، در موفقیت شما در این بازار مالی نقش بسیاری دارد.

تتر و کیف پول مجازی آن

تتر یکی از رمز ارزهای دیجیتالی است که جزو دسته‌بندی استیل کویین‌ها قرار دارد. استیل کویین‌ به ارز دیجیتالی گفته می‌شود که هر واحدش توسط یک دارایی در دنیای واقعی پشتیبانی می‌شود و به همین دلیل ارزش آن همواره ثابت است. حال شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توانم کیف پول مجازی داشته باشم؟ کیف پول‌های مجازی انواع متنوعی دارند که از آنها، نمونه‌های آنلاین، آفلاین، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و... را می‌توانیم نام ببریم. در هر کیف پول، رمز ارز خاصی را می‌توانیم ذخیره کنیم. پس از قبل از تهیه کیف پول به رمز ارزهای مورد قبول آن کیف پول دقت کنید، مثلاً برای رمز ارز تتر باید کیف پولی از نوع آنلاین و نرم افزاری را انتخاب کنیم. بعد از نصب نرم‌افزاری کیف پول مورد نظرمان بر روی سیستم عامل از طریق اپ استور گوگل پلی یا سایت مورد نظر، باید اقدام به ساخت اکانت و راه‌اندازی کیف پول نماییم تا بتوانیم در آن تتر مورد نظرمان را ذخیره کنیم.

تتر و کیف پول مجازی آن

در ایران متاسفانه به علت تحریم‌های موجود، افراد به صرافی‌های امن خارجی دسترسی ندارند و در نتیجه اگر بخواهید اقدام به خرید و فروش رمز ارز کنید، باید از صرافی‌های معتبر ایرانی استفاده کنید. معمولاً انتخاب یک صرافی امن برای افراد چالش برانگیز است، پس حتما قبل از ورودتان به دنیای رمز ارز‌ها، یک صرافی داخلی امن پیدا کنید تا با خیالی راحت اقدام به معاملات نمایید.

نوشتن دیدگاه