بهترین ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری

عبارت هوش مصنوعی ما را به یاد ربات‌هایی می‌اندازد که می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها بهتر از انسان‌ها تصمیم‌گیری کنند. اما موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید، AI ( هوش مصنوعی) را می‎‌توان با توجه به هدف مورد نظر، آموزش داد و به عنوان ابزاری برای انجام خودکار معاملات سودآور در بازارهای ارز دیجیتال، به کار برد. ارز دیجیتال هوش مصنوعی در واقع همان توکن‌های پروژه‌های بلاک‌چین (blockchain) هستند که هدف آن‌ها تلفیق بلاک‌چین و AI است. این رمزارزها خدماتی وابسته به هر دو تکنولوژی مورد اشاره را ارائه می‌دهند. در حال حاضر، رمزارزهای مبتنی بر AI جزو پرطرفدارترین و محبوب‌ترین موضوعات در بازار ارزهای دیجیتال هستند در این مطلب به معرفی بهترین ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری پرداخته‌ایم، پس با ما همراه باشید.

ارز هوش مصنوعی ایلان ماسک

ارز هوش مصنوعی ایلان ماسک به زودی وارد بازار خواهد شد؛ این رمزارز جدید رقیب سرسخت chatgpt خواهد بود. ایلان ماسک، میلیارد فعال در حوزه فناوری در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز اعلام کرده است که در حال توسعه یک رقیب برای ChatGPT به نام TruthGPT است. همچنین ممکن است که ارز دیجیتال ایلان ماسک نیز ایجاد شود. TruthGPT یک مدل زبان بزرگ (LLM) است که برای کشف اسرار موجود در دنیا آموزش داده خواهد شد.

به گفته ایلان ماسک، این AI حقیقت‌جو برخلاف GhatGPT در جهت مخالف سوگیری‌های چپ‌گرایانه موجود در صنعت حرکت خواهد کرد. به عقیده او مشکل ChatGPT این است که داده‌های عرضه شده توسط آن خودمختار هستند و کاربران را در طولانی مدت به برده تبدیل می‌کنند. این ربات به شیوه‌ای غیر صادقانه، درک کاربران از واقعیت را کنترل می‌نماید.  

ارز هوش مصنوعی ایلان ماسک

ارز دیجیتال ایلان ماسک نگرانی‌هایی نیز درباره ورود به بازار LLM دارد و پاسخ‌هایی را نیز برای این نگرانی‌ها ارائه داده است. ایلان ماسک برای ورود به این بازار، ده هزار واحد پردازشگر گرافیکی خریده است. او در حال توسعه برنامه‌هایی برای راه‌اندازی یک استارتاپ AI است که با شرکت OpenAI سازنده ChatGPT رقابت خواهد کرد. او تیمی از محققان و مهندسان AI را استخدام کرده است تا بتواند استارتاپ خود را راه‌اندازی کند.

یکی دیگر از هوش مصنوعی‌های توسعه یافته توسط xAI و تحت هدایت این کارآفرین موفق، ربات AI گروک (GROK) نام دارد. این ربات توانایی پیش‌بینی ارزهای دیجیتال را دارد؛ به همین دلیل به سرعت در شبکه اجتماعی X و دنیای رمزارزها محبوبیت پیدا کرد.

گروک یا هوش مصنوعی توئیتر جریان داده‌های متنوعی را پردازش کرده و سوالات کاربران را به دقت مورد تحلیل قرار می‌دهد. البته طبق گفته ایلان ماسک، شرکت‌های او هرگز توکنی با نام گروک عرضه نکرده‌اند و نسبت دادن این ارز دیجیتال به هوش مصنوعی گروک اشتباه است.

ارزهای هوش مصنوعی در نوبیتکس

اگر قصد ورود به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید، باید از یک صرافی معتبر مانند نوبیتکس کمک بگیرید. این صرافی یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین پلتفرم‌های ایرانی است که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

از نظر نوبیتکس، گراف (The Graph) را می‌توان در لیست بهترین ارز هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری قرار داد. این پلتفرم داده‌های کلان را از مجموعه‌ای بزرگ از پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین ثبت و ایندکس می‌کند. همچنین گراف از AI برای ایندکسینگ و بازیابی داده‌ها با هدف استفاده بهینه‌تر از آن‌ها بهره می‌برد.

نومِرآی (Numerai) نیز از دیگر ارزهای هوش مصنوعی است که برای تقویت صندوق تامین مالی غیرمتمرکز و جمع‌سپاری استفاده می‌گردد. مدل‌های AI با داده‌های مالی رمزگذاری شده آموزش داده می‌شوند. سپس این مدل‌ها، روندها و رفتارهای آتی بازارهای مالی را پیش‌بینی کرده و سرمایه‌گذاران از آن‌ها برای تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهره می‌برند. البته به یاد داشته باشید که معامله در بازارهای مالی بسیار پیچیده است و توجه به عواملی فراتر از استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی را می‌طلبد.

ارزهای هوش مصنوعی در نوبیتکس

همچنین خرید ارز دیجیتال FET و فروش آن در دو بازار ریالی و تتری در صرافی نوبیتکس امکان‌پذیر است. این رمزارز در حال حاضر رتبه 93 کوین مارکت کپ را دارد، در حالی که سقف قیمتی آن 90 سنت است. همچنین امروزه FET در محدوده 71 سنت در بازارهای معتبر ارزهای دیجیتال خرید و فروش می‌شود.

سینگولاریتی نت (AGIX) نیز یک پلتفرم هوش مصنوعی غیرمتمرکز است که بر پایه دو بلاک‌چین یعنی اتریوم و کاردانو کار می‌کند. ارز AGIX از سال 2019 تا 2021 زیر قیمت 0.05 دلار معامله می‌شد، اما قیمت آن با ترند شدن پروژه‌های AI در سال 2023 افزایش یافت. شما می‌توانید این رمزارز را در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس، خرید و فروش کنید.

نوشتن دیدگاه